Doprava

Doprava v Poznani

Vlak

Hlavním vlakovým nádražím v Poznani je nádraží Poznań Główny, které je v centru města na ulici Dworcowa, asi 1,8 km jihovýchodně od středu Starého Města (Stary Rynek). Součástí nádraží je nyní i nákupní centrum Avenida Poznan i autobusové nádraží (Dworzec PKS). U nádraží jsou ze strany centra města (ul. Towarowa) zastávky tramvají a autobusů „Poznań Główny“, z druhé strany na ul. Glogowská jsou pak zastávky MHD „Most Dworcowy“.
Mezi další železniční stanice a železniční zastávky v Poznani patří Poznań Garbary, Poznań Górczyn, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Wola, Poznań Wschód, Poznań Antoninek, Poznań Dębiec, Poznań Dębina, Poznań Junikowo, Poznań Karolin, Poznań Strzeszyn.

Bus

Hlavní autobusové nádraží (Dworzec PKS, Dworzec autobusowy w Poznaniu) najdeme v prostorách vlakového nádraží Poznań Główny.

Auto

Jižně od Poznaně prochází polská dálnice A2, která vede od západní polské hranice, směrem na východ k Lodži a Varšavě.Booking.com

Letiště

Letiště Poznaň (Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, Poznań–Ławica Henryk Wieniawski Airport (IATA: POZ, ICAO: EPPO)je sedmé největší polské letiště co do počtu odbavených pasažérů. Letiště najdeme v západní části Poznaně v městské části Ławica asi sedm kilometrů západně od centra Poznaně.
Z letiště se do centra města dostanete autobusy městské dopravy, a to linkou č. 59, která začíná na letišti, zastávka před letištním terminálem „Port Lotniczy Ławica“ a končí na hlavním vlakovém nádraží Poznań Główny. Cesta trva cca 20 minut. Další možností je linka č. 49, která jede ze zastávky „Ławica“, která je od letištního terminálu vzdálená asi 200 metrů. Autobus této linkykončí cestu na zastávce „“Rondo Kaponiera“. Noční linka č. 242 začíná na zastávce „Port Lotniczy Ławica“ a končí na zastávce „Rondo Kaponiera“. Ve všech třech případech potřebujete jízdenku na 40 minut, která stojí 4,60 zł.
Informace o MHD v Poznani